<<     716   717   718   719   720   721   722     >>  


Marrëdhëniet Gëzuar forcuar sistemin imunitar-më mirë se sportit
ai i cili ka një marrëdhënie harmonike me partnerin tuaj dhe i cili është i angazhuar rregullisht në hormonet seksuale ndihmon për të punuar më mirë dhe forcon sistemin tuaj imunitar Dy specialistë amerikanë në fushën e mjekësisë hormonal, Janice Kikolt-Gleyser dhe Ronald Gleyser-një çift i hulumtuesve nga Ohio State University në Columbus në rezultat i studimit të tyre afatgjatë gjetur se cilësia e jetës martuar ndikon partnerët shëndetësore.

Mori Udhëzime Përshkrimi i produktit
Emri:! Bral Bral Përbërësit kryesore aktivë të marrjes drogës-metamizole Na, hydrochloride fenpiveriniya pitofenone bram. Metamizole Na, e cila i referohet derivateve të pyrazolone, ka antipiretik, analgjezik, efekt anti-inflamator të papërfillshme. Pitofenone hydrochloride ka papaverinopodobnoe miotropnoe relaksuese veprim në muskujve të lëmuar. Fenpiveriniya bram ka një efekt të fortë antikolinergjik, heq vrull e muskujve të butë, zvogëlon dhimbjen dhe ethe.

Parandalimi i Salmonella
domate të papërpunuara kuqe dhe enët me përdorimin e tyre kanë shkaktuar shpërthimet e salmonellozave në Shtetet e Bashkuara, e cila rezultoi në 17 njerëz janë shtruar në spital. Salmonella salmonellosis-një sëmundje akute infektive që shkaktohet nga bakteret e gjinisë Salmonella përveç tifos dhe paratifoide, është prekje me produktet ushqimore me origjinë shtazore.

Mëlçisë kalori në varësi të llojit
Mëlçisë-një rropulli popullor, nga të cilat ju mund të gatuaj shumë enët. Njerëzit që kujdesen për peshën e tyre, duhet të dini për të mëlçisë kalori të origjinave të ndryshme-mish pule, mish lope, mish derri . Kjo do të ndihmojë për të shpërndarë më saktë energji dietetike gjatë ditës. mëlçisë Kalori Chicken mëlçisë pule është shumë delikat në shije, dhe është një produkt shijshme në shumë vende.

Canison-udhëzim, reagime, leximi
<> Canison Emri i fortë ndërkombëtar-. Clotrimazole është një spektër i gjerë antifungal destinuara për aplikimin aktuale përgatitje Canison ka një efekt efektive terapeutike dhe ka për qëllim eliminimin e moulds dhe dermatofiteve Candida, Trichomonas, Malassezia, Corynebacterium minutissimum etj Product Canison lëshuar në formën: -krem vaginal, -një krem ose krem për përdorim të jashtëm, -vaginal tableta 100 mg, -. Zgjidhje 1% për aplikimet në natyrë Veprimi farmakologjike Canison përbërës kryesor aktiv është Canison clotrimazole , e cila zvogëlon sintezën e ergosterol dhe ndryshon strukturën e mureve microbial membrana qelizore, duke kontribuar në shkatërrimin e qelizave fungale.

Kimchi-gatim, vlera ushqyese, përdorni
Kimchi është quajtur një nga enët më të njohura në Korenë . Kjo është një ishull me salcë perime turshi Në Kore, asnjë vakt është i plotë pa kimchi. Vendi ka një industri të madhe të këtij produkti, muzetë e vendosura, festivale dhe kimchi mbretëron një kultin e gjellë kombëtare. Në Seul Kimchi Muzeu është një koleksion e 187 specieve të këtij produkti. Në Universitetin Jeonju në botë ka një fakultet unik për të mësuar teknologjinë e përgatitjes së snacks.

Kërci-frakturë, trajtim, struktura
kërci-me tuba, i hollë dhe i gjatë kockave shin . Ajo përbëhet nga një trup dhe dy epiphyses, përkatësisht, të sipërme dhe të poshtme. Fund skajor ose më i ulët i kockave është një komponent i rëndësishëm i kyçin e këmbës kyçin e këmbës është quajtur lateral apo e jashtme. Stabilizator Lateral kyçin e këmbës është një kockë e jashtme e përbashkët kyçin e këmbës. Struktura e kërci Trupi i kockave është një formë trekëndëshi prizëm, lakuar prapa dhe të përdredhur rreth boshtit të saj gjatësor.<<      716   717   718   719   720   721   722       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore