<<     1   2   3   4   5   6     >>  


Gidrolizina L-103 Udhëzimet Përshkrimi i përgatitjes
Emri:! gidrolizina L-103 Hydrolysin L-103 Përgatitja Proteina për të ushqyerit parenteral anashkaluar traktit digjestiv; ka gjithashtu dezintoksitsiruyuschee veprim largon nga trupi i substancave të dëmshme. Gidrolizina zgjidhje, si dhe zgjidhje të tjera për të ushqyerit parenteral, është përdorur gjerësisht në sëmundjet që përfshijnë mangësi e proteinave, dhe nëse është e nevojshme të ushqyerit të zgjeruara proteinë me hypoproteinemia dhe lodhje, duke përfshirë sëmundjet gastro-intestinale me malabsorption e proteinave, me pengimin e zorrëve, dehje , djegiet, plagët ngad altë Granulating, sëmundje rrezatimi, etj, si dhe pamundësia për të pushtetit gojën pas operacioneve në ezofag, stomak, etj ... Kemi zgjidhje të gjerë aplikimit për të ushqyerit parenteral në mënyrë që të përmirësohet metabolike dhe proceset riparues në periudhën postoperative.

Epigalin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Epigalin Epigalin Epigalin-preparat kompleks bimor përmban dy përbërës aktive: indole-3-carbinol dhe epigallocatechin-3-gallate. Komponenti i parë është i izoluar nga bimët cruciferous, të mesëm të-nga ekstrakte çaj jeshil. Indole-3-carbinol është në gjendje të bllokojë rritjes jonormale qelizore, duke vepruar në mekanizmave të sëmundjeve hormonale, dhe në endokrinologji palidhur për stimulimin e mekanizmave patologjike të sëmundjeve.

PHYTORIA-udhëzim, reagime, leximi
PHYTORIA-. Authoring biologjikisht aktiv kompleks, me një veprim të gjerë terapeutike dhe parandaluese Përbërja e drogës: taninet kvartseton, flavonoids, ellagic dhe acidet gal është, pectins, pentosans flobafen, monosaccharides, proteina, vajra, karbohidratet, koll, vitamina, makro dhe elementet e 32 gjurmë. Përbërës kryesor PHYTORIA-ekstrakt trajtuar posaçërisht e gjetheve të dushkut . Veprimi farmakologjike Si një imunomodulator, PHYTORIA ka antibacterial, bio-stimuluese, anti-oxidant dhe anti-inflamator pronave, shërimin plagë të lartë, efikasitet actoprotective dhe rrezatimi.

Fenchel Udhëzime frutash Përshkrimi i produktit
Emri:! fruta Fenchel Fructus Foeniculi Si një fryrje carminative fryrje në zorrë. Metoda e aplikimit: 10 g të frutave derdh 2 lugë ujë të nxehtë, nxehtë për 15 minuta në një banjë me ujë, të ftohtë 45 minuta, tendosje. Të marrë formën e ngrohjes në 1/z filxhan 3-4 herë në ditë. Në një kopër kopër ujë 1 vaj pjesë për 1000 pjesë të ujit një lugë gjelle 3-6 herë në ditë.

Kvertin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Kvertin Quertin Kvertin-antioxidant, cipë dhe drogës radioprotective se ka edhe disa kapillyarostabilizuyuschim dhe veprim anti-inflamator. Quercetin, e cila është pjesë e përgatitjes së Kvertin është një flavonoid, e cila është pjesë e shumë molekulave të glycosides flavonoid origjine bimore. Në kurriz të membranës dhe antioxidant drogës veprimit ka efekt kapillyarostabiliziruyuschy, zvogëlon pėrshkueshmėrisė e capillaries.

Efektiviteti ekonomik i vaksinimit-epidemiolog. py
Immunoprophylaxis e sëmundjeve infektive. Efektiviteti EKONOMIKE i vaksinimit METODAT Shefi Shtetëror Sanitar Doktor i Rusisë 4 mars 2004 N ME 3.3.1878-04 D Miratuar Shefi Shteti sanitare mjeku Federata Ruse, Zëvendës parë Ministri i Shëndetësisë Federata Ruse G.G.ONISCHENKO 4 mars 2004 Data e hyrje që nga aprovimit 1. Zhvilluar nga: Departamenti i Inspektimit Sanitar Ministrisë së Shëndetësisë të Rusisë GF Lazikova; Inspektimi Sanitar Ministria e Shëndetësisë të qendrës federale AA rus JASINSKI, AA Ivanov, EA Kotova; Qendrore Instituti i Kërkimeve të Epidemiologjia Ministrisë së Shëndetësisë të Rusisë IL Shahanina, IO Raduto, LA Osipova, GS Prikazchikova; Qendra Inspektimi Sanitar në Moskë NN Filatov, IN Lytkina, NI Shulakova.

Fibroadenoma-simptomat, trajtimin dhe heqjen
fibroadenoma-organospetsificheskaya tumor beninje të gjirit përbëhet nga indet fijor dhe gjëndrave . Fibroadenoma janë hemorroidet më të zakonshme të gjëndrrat e qumështit në adoleshentët femra, janë gjetur ndonjëherë në gratë pas menopauzës. fibroadenoma gji-një tumor beninj i përbërë nga dy elemente: epiteli dhe Stroma. Në varësi të raportit aspekt dhe raporti midis këtyre dy komponentëve, ka dy lloje histologjik-intrakanalikulyarnaya dhe fibroadenoma perikanalikulyarnaya.<<      1   2   3   4   5   6       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore