<<     1   2   3   4   5     >>  


Përshkrim Insulin shirit Udhëzime MSS Product
Emri:! MSS shirit Insulina Insulina Lente PPG Tsinksuspenziya monokomponentny insulinë të gjedhit me një kohëzgjatje mesatare prej veprimit. Efekti i drogës fillon 2-3 orë pas administrimit, hypoglycemic uljen maksimale efekt të sheqerit në gjak ndodh brenda 7-15 orëve, kohëzgjatjen e përgjithshëm të 24 orëve. Drogës është krejtësisht i lirë nga papastërtitë dhe nuk shkakton alergji në pacientët. Insulin-e varur e diabetit mellitus. Metoda e aplikimit: Dozë të zgjedhur në mënyrë rigoroze mjekun individuale, drogës është injektuar nën-lëkurë vetëm.

Coli bakterofagjet Proteus Udhëzime Përshkrimi i produktit
Emri:! coli bakterofagjet Proteus Bacteriophagum coliproteicum Coli filtrat bakterofagjet Proteus përmban bakteret fagolizatov Escherichia coli, Proteus vulgaris dhe mirabilis Proteus. Lizë bakteriofage i baktereve nga përthithjes në sipërfaqen e bakterieve dhe të depërtimit të mëtejshëm në qelizë. ADN-ja Bakterofagu në qeliza bakteriale duke përdorur burimet e saj të energjisë. Pas vdekjes së baktereve janë lëshuar grimca të pjekur fagut aftë për infektimin e qelizave bakteriale.

Bangshil përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Bangshil Bangshil Substanca biologjikisht aktive të përmbajtura në të drogës Bangshil kanë baktericid dhe efekt bakteriostatik, të kontribuojë në përmirësimin e gjendjes së organeve të legenit, normalizojë urinim, si dhe stimulimin e funksioneve mbrojtëse të sistemit urogjenital dhe për të rritur rezistencën e përgjithshme. Bangshil mund të përdoret si një shtesë diete, në sëmundjet e sistemit urinar si burim i substancave biologjikisht aktive me origjinë bimore.

Aflazin-përdorues, aplikimi, komente
Aflazin-. Kjo Vitaminat Hibiscus ekstrakt bimor Veprimi farmakologjike substancë aktive Aflazina-Hibiscus ekstrakt përmban acide organike gibiskovuyu, acid limoni, pyrocatechol, oksiyantarnuyu, vitamina, bioflavonoids, polysaccharides, e cila lejon drogës është aktivitet bakteriostatik kundër shumë patogjene e infeksioneve të traktit urinar . drogës ka anti-inflamator, anti-edemë, një veprim release. Nga rishikimeve në Aflazine di se ajo parandalon dhe manifestime dizuricheskie-. Ndjesi të dhimbshme dhe të pakëndshme gjatë urinimit, e rreme, dhe urinim të shpeshtë Product Aflazin në dispozicion në kapsula.

Androgel-komente, udhëzim, leximi
Androgel-. preparat hormonal për aplikimin e jashtme Veprimi farmakologjike Në zemër të AndroGel-testosterone hormon është përgjegjës për zhvillimin e organe gjenitale të jashtme dhe të brendshme, karakteristikat sekondare seksuale në meshkuj . komente e mira e AndroGel për shkak të faktit se, në krahasim me tableta dhe injeksione, aplikimi i jashtëm i testosteronit nuk çon në një grumbullim në mëlçi të steroid.

Dy minuta për të ngarkuar
Kjo është se sa kohë një person mjaft të mos humbasin formën e tyre fizike!. Motive nga se shkencëtarët nga Kanadaja, që ka, si të thuash, eksperimente mbi 24 atletët. Ata ishin të ndarë në tre grupe. Atletët nga dita e parë, brenda dy orëve të ushtrimit, kështu fort veten pa lodhje. Grupi i dytë praktikuar për 10 minuta në ditë, por load ishte mesatar. Por atletët e tretë do të jepen vetëm dy minuta e ushtrimit, por bëni më të mirë tuaj. Kur krahasojmë konsumin e oksigjenit nga muskujt në tre grupe, u bë e qartë se bëhet fjalë për të njëjtin nivel në të gjitha lëndët.

Përfitimet e sunbathing
Të ketë një fëmijë-nuk është e lehtë, por edhe të krijoj kjo ndonjëherë nuk është edhe e lehtë. Për ato çifte përpjekjet e të cilëve në konceptimin ende mbeten të pasuksesshme, shkencëtarë nga Britania e kanë përgatitur këtë lajm-në përqafimin e nxehtë e diellit trupi fillon të prodhojë vitaminë D, gjë që përmirëson cilësinë e spermës dhe fekondimi e bën atë më shumë të ngjarë. Pushime nga kuvertë e detit ose dielli-të vini tuaj, gjëja kryesore-nuk e teproj me një cirk, dhe çfarë me fëmijën dhe për të marrë probleme të lëkurës.<<      1   2   3   4   5       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore