<<     1   2   3   4     >>  


Leakadin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Leakadin Leacadinum Drogës ka veprim immunokorrigiruyushee veprimi që synon rivendosjen e mbrojtjet e trupit. Përveç kësaj immunostimuliruyushego efekt aktivizimit mbrojtjet e trupit, rrit citotoksicitet e efekteve të dëmshme mbi qelizat kletokkillerov kletok-"vrasësit" dhe qelizat e gjakut monocitit që kanë aftësinë më të madhe për të kapur dhe shkatërrojnë mikrobet që shkaktojnë sëmundje, ndalimin e rritjes së tumorit.

Dimekolin përshkrim Udhëzimet Product
Emri:! Dimekolin Dimecolinum Ganglioplegic. Në afërsi të veprimit në benzogeksony, por më aktive. Aplikoni me ulçerë stomakut dhe ulcerat duodenale, kolit spastik, inflamacion cholecystitis e tëmthit dhe sëmundjeve të tjera që përfshijnë spazma e muskujve të butë, si dhe vrull periferike vaskulare, dhe vetëm herë pas here në hipertension rritje të vazhdueshme të tensionit të gjakut. Metoda e aplikimit: Në ulçerë stomakut dhe ulcerat duodenale dhe vrull periferike vaskulare emëruar i brendshëm në formën e tabletave të 0,025-,05 g 2-3 herë në ditë para ushqimit.

Akriderm-Udhëzime, komente, analoge
A kriderm-. preparat i jashtëm i kombinuar, ka veprim anti-alergjik, anti-inflamator dhe antibacterial Veprimi farmakologjike krem dhe krem Akriderm kanë një bazë të butë me efekt anti-inflamator dhe hidratues . Substanca aktive Akriderma ka kunder kruarjeve, antibacterial dhe veprim vasoconstrictor. Drogës zvogëlon pėrshkueshmėrisė enëve të gjakut dhe indeve parandalon formimin e edemë inflamatore. Sipas mendimit të Akriderm nuk tregon aktivitetin kundër Anaerobet, kërpudhave dhe viruseve.

Foradil-homologët mësimi, komente
Foradil-. Bronkeve drogës drogës është një selektiv agonist β2-adrenoceptor brez i ri. Duke gjykuar nga kritikat e Foradile, kjo është ilaç më optimale dhe universal që kombinon vetitë më të mira të njohur afat të vepruar dhe të shkurtër-β2-agonist. Analogët Foradil përgatitjet Oksis turbuhaler, formoterol-. Analoge Foradil Struktura dhe përbërja drogës është në dispozicion si një kapsula të qarta pa ngjyrë me pluhur për mbytje, si një aerosol për mbytje.

Kanceri i trurit, simptomat, trajtimin
Kanceri i trurit-emri i përbashkët për bashkimin e tërë grupin e tumoreve malinje që vijnë nga inde të ndryshme të trurit. Në mënyrë tipike, tumor quhet perberje qelizore, per shembull nevromë-një tumor i nervave kraniale, meningiomas-tumoret qelizore e meninges, hipofizës adenoma-një tumor i qelizave indeve gjëndrave, etj Ndër të tjera malignancies kanceri i trurit është shumë e rrallë , sipas statistikave është 5-6% e të gjitha tumoreve malinje. A është rrallë primar, që është, të zhvilluar pikërisht në tru, është metastazë më i zakonshëm i mesëm trurit kancer që është i zbritur nga tumorit, duke rezultuar në një organi tjetër.

Silymarin-Udhëzime, komente, contraindications
class = "st"> Silymarin Silymarin-. Origjina hepatoprotector perime, nxjerrë nga fruti gjemb gomari qumësht Struktura dhe përbërja Silymarin prodhuar në forma të ndryshme të dozimit:. Tableta, kapsula, pezullimin, shurup, vaj, pluhur përbërës aktiv të drogës-. Silymarin Mekanizmi i veprimit e silymarin drogës ka një rigjeneruese, hepatoprotective, efekt detoxification.

Çka e shkakton belching
Çfarë është një gromësij? Ky sekrecion i gazrave të stomakut nëpër ezofag nën ndikimin e tkurrjes së diafragmë. Belching, ndonëse jo dukuri shumë e këndshme, por është i njohur për të gjithë, pa përjashtim, të dy njerëzit e shëndetshëm dhe të sëmurë. Kjo do të thotë që shkakton regurgitation mund të jenë fiziologjike ose patologjike. Më shpesh ndodh belching ajër, pa erë të huaj ose erë ka ngrënë kohët e fundit apo i dehur.1   2   3   4       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore