kategori për udhëtarët  

Ndihma e parë kit turistike
Turistët në kohën e lirë ndërmjet mjeteve të shumtën e kozmetikës që ju duhet sunblock, një dhe krem, pas diellit dëmit. Pronarët e lëkurës të ndjeshme duhet të aksioneve deri në sunscreen për të parandaluar dëmtimin e lëkurës. Ajo duhet të përdorë pas çdo dalje të ujit, si ajo është larë larg në ujë. Vajzat me lëkurë të thatë duhet të marrë një qumësht hidratues, që nga ekspozimi i zgjatur nën diell është lëkurë shumë të thatë, sidomos në fytyrë.

Enteroviruseve. Informacion për udhëtarët në vend, incidencën e pafavorshme të infeksioneve enterovirus-epidemiologjisë. py
Shërbimi Federal për Mbikëqyrjen e Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit dhe Mirëqenies Njeriut raporton situatë të pafavorshme epidemiologjike në territorin e Republikës Popullore të Kinës në lidhje me infeksionit enterovirus. Si të 2008/05/05, të regjistruar rreth 12.000 raste të, 26 fëmijë u vranë. Epidemia e përfshirë kryesisht popullsia fëmijë i qytetit të provincës Fu`an lindore të Anhui, përveç të përfshirë më shumë 8 krahinat e Kinës, si dhe qytetin e Hong Kong dhe Macau.

LISTA E VENDEVE, kërkojnë një certifikatë ndërkombëtare të vaksinimit kundër etheve verdhë të gjithë udhëtarëve-epidemiolog. py
Vendet afrikane Vendet e Amerikës së Jugut 1. Angolë 19. Guiana Frëngjisht 2. Benin 3. Burkina Faso 4. Burundi 5. Gabon 6. Ganë 7. Republika Demokratike e Kongos 8. Kamerun 9. Kongo

I Izraelit, ti je i drejtë!
Izrael & ndash; Lindja e Mesme, duke zënë një rrip toke dhe lidh Afrikës dhe Azisë. Izrael, me klimën e saj të ndryshme do të kënaqur të gjithë. Në veri, bënë sexhde malet në jug & ndash; ëmbëlsirë. Izraeli & ndash; nuk është vetëm një vend i kontrasteve. Izraeli & ndash; është një vend që ju mund të vizitoni gjatë gjithë vitit dhe në çdo kohë të vitit ju do të gjeni saktësisht çfarë nuk do të largohet nga ju indiferent. Izraeli është i famshëm për mjekësi të shkëlqyer dhe qendrat mjekësore të cilësisë më të lartë për trajtimin e sëmundjeve më komplekse të tilla si kanceri.

Këshilla për udhëtarët në tropikal parandalimin e malaries-epidemiologjisë. py
Nëse ju do të kaloni pushimet tuaja jashtë atdheut tonë, për të admirojnë bukurinë e Jugut, Egjipt dhe vende të tjera të jugut dhe tani jashtë vendit, ose do të punojnë në këto vende, atëherë ju duhet të dini se ka një rrezik të kontraktuese sëmundje tropikale, duke përfshirë malaries. Malaria & mdash; sëmundje e fshehtë, shpesh masquerading si infeksione të tjera. Diagnoza e tij, dhe trajtim nuk është aq e thjeshtë. Malaria është transmetuar përmes pickimit të mushkonjave.

Çfarë ju duhet të dini kur udhëtojnë jashtë vendit
Nëse jeni vetëm duke planifikuar për të udhëtuar, veçanërisht për të ekzotike vend të largët të nxehtë, ju së pari duhet të bëni të sigurtë që shëndeti juaj në gjendje për të ju që këtu, në këtë artikull, ju do të gjeni të gjitha informacionet e nevojshme. Së pari, ju duhet të vizitoni një mjek dhe nënshtrohet kontrollit mjekësor. Së dyti, është e nevojshme që të njihen me informacion mbi sëmundjet e caktuara ngjitëse dhe të tjera që janë të përhapura në vendet për të cilat do të drejtojnë rrugën tuaj.      

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore