1   2     >>  
kategori sëmundje  

Fytyre. Shkaqet dhe mënyrat e trajtimit
Acne zakonisht ndodh në të rinjtë në mes 12 dhe 24 vjet, por mund të ndodhë dhe në një moshë të vonë. Shenja e parë e sëmundjes është paraqitja e puçrra fytyre lëkurës dhe blackheads comedones, të cilat më pas fillojnë të rriten. Tjetra ne do të ju tregojnë se si për të hequr qafe puçrra fytyre. Shkaku i kësaj sëmundjeje, mori emrin zyrtar & ndash; Puçrra është një shumëllojshmëri të simptomeve. , predispozicion i këtij personi Para për sëmundjet e lëkurës. dyti, është jo respektimin e rregullave të thjeshta të higjienës.

Tërbimi
Pershkrimi Tërbimi - ky infeksion akut viral, i njohur edhe si frikë nga uji, veçanërisht i përhapur në mesin e kafshëve në Azi, Afrikë dhe Amerikën e Jugut . Në Evropë, është e rrallë, edhe pse në vitet e fundit, rastet e shpërthimit të sëmundjes janë rritur shumë herë gjatë. Ai është i lidhur zakonisht me përhapjen e qenve, por sëmundja mund të jetë çdo gjitar, si edhe njerëzit.

Medikamente pa recetë të shfaqet në supermarkete
Medikamente pa recetë do të shfaqet në dyqane ushqimore. Zëvendës kryeministri i parë Igor Shuvalov udhëzuar Ministrinë e Shëndetësisë, Ministrinë e Industrisë dhe Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik që të përpilojë një listë të barnave jo recetë për shitje në supermarkete. Kjo mund të rritur shitjet e zinxhirët e shitjes me pakicë 1-2 për qind. Disa ekspertë kanë folur tashmë kundër nismës.

Influenza vaksinimi
parandalimi dhe trajtimi i gripit bazë është vaksinimi. Kur një person bën një e shtënë, ai futi një sëmundje të dobësuar ose të vrarë patogjen. Virusi, i cili përmbahet në vaksinë, sigurisht jo në gjendje të infektojë zgarë. Qëllimi i tij është për të thirrur shfaqjen e antitrupave që luftojnë virusin. Influenza është një virus që mund të shkaktojë komplikime të rënda në çdo moshë. Prandaj, vaksinimi rekomandohet pothuajse çdo gjë.

Myostimulation
Së shpejti, verë e nxehtë, që do të thotë se i shumëpritur pushime në horizont. Plazh, det, fustan të hapur, bikini ... Dhe çka nëse netët e dimrit të ftohtë me diçka para shijshme e TV lënë një shenjë në figura tuaj dhe ju për fat të keq nuk mund të mburremi bark të tendosur dhe ijet të pakta? Nuk është një mënyrë, edhe nëse ju nuk keni kohë për vizita të rregullta në palestër. Një mënyrë e thjeshtë për reduktimin e shpejtë të belit dhe hips & ndash; myostimulation atë.

Dhe AIDS në mesin e fëmijëve
AIDS - shkurtim për sindromi i fituar i mungesës së imunitetit dhe-Vetëm është & laquo; fituar dobësi imun & raquo ;. Por AIDS-kjo është shumë më keq: është ende një sëmundje fatale. AIDS-jo një sëmundje e të rriturve, AIDS mund të merrni të sëmurë secili, për fat të keq, madje edhe një fëmijë. Disa janë të lindur me virusin nga një nënë e infektuar. Të tjerë, veçanërisht ata me një koagulimit të gjakut të dobët, ishin të infektuar përmes gjakut dhe të konservuar produkteve nga plazma e gjakut.1   2      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore