1   2     >>  
kategori shëndetësor  

Foradil-homologët mësimi, komente
Foradil-. Bronkeve drogës drogës është një selektiv agonist β2-adrenoceptor brez i ri. Duke gjykuar nga kritikat e Foradile, kjo është ilaç më optimale dhe universal që kombinon vetitë më të mira të njohur afat të vepruar dhe të shkurtër-β2-agonist. Analogët Foradil përgatitjet Oksis turbuhaler, formoterol-. Analoge Foradil Struktura dhe përbërja drogës është në dispozicion si një kapsula të qarta pa ngjyrë me pluhur për mbytje, si një aerosol për mbytje.

Kanceri i trurit, simptomat, trajtimin
Kanceri i trurit-emri i përbashkët për bashkimin e tërë grupin e tumoreve malinje që vijnë nga inde të ndryshme të trurit. Në mënyrë tipike, tumor quhet perberje qelizore, per shembull nevromë-një tumor i nervave kraniale, meningiomas-tumoret qelizore e meninges, hipofizës adenoma-një tumor i qelizave indeve gjëndrave, etj Ndër të tjera malignancies kanceri i trurit është shumë e rrallë , sipas statistikave është 5-6% e të gjitha tumoreve malinje. A është rrallë primar, që është, të zhvilluar pikërisht në tru, është metastazë më i zakonshëm i mesëm trurit kancer që është i zbritur nga tumorit, duke rezultuar në një organi tjetër.

Silymarin-Udhëzime, komente, contraindications
class = "st"> Silymarin Silymarin-. Origjina hepatoprotector perime, nxjerrë nga fruti gjemb gomari qumësht Struktura dhe përbërja Silymarin prodhuar në forma të ndryshme të dozimit:. Tableta, kapsula, pezullimin, shurup, vaj, pluhur përbërës aktiv të drogës-. Silymarin Mekanizmi i veprimit e silymarin drogës ka një rigjeneruese, hepatoprotective, efekt detoxification.

Çka e shkakton belching
Çfarë është një gromësij? Ky sekrecion i gazrave të stomakut nëpër ezofag nën ndikimin e tkurrjes së diafragmë. Belching, ndonëse jo dukuri shumë e këndshme, por është i njohur për të gjithë, pa përjashtim, të dy njerëzit e shëndetshëm dhe të sëmurë. Kjo do të thotë që shkakton regurgitation mund të jenë fiziologjike ose patologjike. Më shpesh ndodh belching ajër, pa erë të huaj ose erë ka ngrënë kohët e fundit apo i dehur.

Ushtrime për mollaqe
Ushtrime për mollaqe-komplekset e ndryshme të ushtrimeve fizike që kanë për qëllim humbje peshe, , si dhe duke i dhënë një formë konveks, duke tërhequr deri dhe duke u shpëtoj e celulitit mollaqe dhe kofshët. Për të arritur rezultatin e dëshiruar, përveç kryerjen e përditshme të të vendosur të zgjedhur të ushtrimeve për glutes, ju duhet gjithashtu të respektojnë regjimin e të ushqyerit e duhur, pa të cilin pamja e bukur e lëkurës në këtë zonë është e pamundur.

Aflazin-përdorues, aplikimi, komente
Aflazin-. Kjo Vitaminat Hibiscus ekstrakt bimor Veprimi farmakologjike substancë aktive Aflazina-Hibiscus ekstrakt përmban acide organike gibiskovuyu, acid limoni, pyrocatechol, oksiyantarnuyu, vitamina, bioflavonoids, polysaccharides, e cila lejon drogës është aktivitet bakteriostatik kundër shumë patogjene e infeksioneve të traktit urinar . drogës ka anti-inflamator, anti-edemë, një veprim release. Nga rishikimeve në Aflazine di se ajo parandalon dhe manifestime dizuricheskie-. Ndjesi të dhimbshme dhe të pakëndshme gjatë urinimit, e rreme, dhe urinim të shpeshtë Product Aflazin në dispozicion në kapsula.1   2      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore