1   2     >>  
kategori mjekësisë tradicionale  

Çfarë është prostatitis-simptomat Prostatitis-Shkaqet-prostatitis kronike
Prostatitis është një inflamacion i gjëndër prostatës. Shkaqet e prostatitis Sëmundja ndodh më shpesh në meshkuj dhe femra mbipeshë, duke udhëhequr një mënyrë jetese i ulur. Fillimi i sëmundjes është i lidhur zakonisht me qarkullim të dëmtuar të gjakut në zonën e legenit. Nuk është pezëm gjakut, duke çuar në një prostatës zgjeruar, pastaj për të marrë të mikroorganizmave të prostatës dhe inflamacion zhvillon. Simptomet e prostatitis Më shpesh, pacientët ankohen për urinim të shpeshtë, dhimbje të lehtë në perineum.

Trajtimi i tuberkulozit në të rriturit dhe fëmijët-Si për të trajtuar mjetet juridike popullore tuberkulozi i mushkërive
Metodat tradicionale të trajtimin e tuberkulozit pulmonar-Receta e gazetës "Herald HLS" Trajtimi i tuberkulozit popullore Gjeorgjisht ilaç Në Gjeorgji, trajtohen për tuberkulozit betony, gatuar në mj altë. 1 filxhan herbs freskëta Bukovica përzier me 0,5 kg mj altë, tantalized në një tenxhere b alte 2 orë në ngrohje të ulët. Brumë Cover është greased, të mos shkojnë vajra esenciale. Atëherë ajo është e filtruar dhe të ftohur. Merrni 1 tbsp.

Erizipelë sëmundje erizipelë-Shkaqet-Simptomat-Implikimet
Çfarë është erizipelë erizipelë sëmundje? Turi ose erizipelë-një sëmundje infektive, e cila është manifestimet e jashtme të inflamacionit progresiv të plagë të lëkurës . Sëmundja zakonisht shfaqet në këmbët dhe duart, të paktën-në fytyrë, madje edhe më pak-. Nga trungu, perineum dhe organet gjenitale Shkaku i erizipelë sëmundje Arsyeja përballet erizipelë-. Depërtimin Streptococcus përmes dëmtuar gërvishtjet, scrapes, abrasions, intertrigo lëkurës Rreth 15% e njerëzve janë bartës të streptokokeve, por mos merrni turi sëmurë, t To Për të shfaqjes së sëmundjes kërkon rëndues mëposhtme:.. -Shkelja e integritetit të lëkurës, si pasojë e lëndimeve, traumat, djegiet, abrasions; -Ndryshime shumë në temperaturë; -Thekson; - Reduced imunitet Shfaqja e sëmundjes kontribuojnë në sëmundjet e mëposhtme: diabet, venat me variçe, thrombophlebitis.

Mjetet juridike popullore për urth-se si të shpëtoj nga urth në shtëpi
Trajtimi i urth-Receta e gazetës "Herald HLS" Si të shpëtoj nga urth nga një bizele Ky është një ilaç shumë i thjeshtë popullore për të trajtuar urth ata i dobishëm ju ndihmon të shpejt Merrni 3-5 bizele ngjyhet dhe përtyp. Nëse mjeti nuk punon herë të parë, diçka për të përtyp bizele 4-5 herë në ditë. 2000, № 16, f. 12. Gruaje zaparivatsya grusht bizele me ujë të valë, dy orë më vonë, ajo tashmë është e mundur që të ketë.

Ekzemë-Shkaqet-Simptomat-qanin-dhe disgidroticheskaya ekzemë microbial-Trajtimi
Intervistë me KMN Shulgina Buletini IG HLS 2008, №13, f. 24-25 Emri i sëmundjes "ekzemë" rrjedh nga fjala greke "ekzeo"-"çiban". Kjo nuk është rastësi. Simptomat akute e ekzemë-një skuqje të lëkurës të kuqe me flluska. Flluska shpërthyer shpejt të krijuar efektin e ujë të valë për të formuar një erozion i lagësht. Këto simptoma janë të acaruar ekzemë kruarje, djegie, dhimbje. Ekzemë mund të ndodhë kudo në trup, por më shpesh ndodh në zonat e hapura-fytyrën, duart.

Trajtim i Popullit i cystitis në shtëpi-Ushqimi cystitis
Si duhet t`i trajtojnë cystitis në femra dhe me çfarë do të thotë? Ka dy mënyra për të trajtuar cystitis-. Mjetet juridike popullore dhe antibiotikët, e cila është e përshkruara nga mjeku Edhe me trajtim antibiotik, nuk do të parandalojë paralele dhe të aplikojnë metodat tradicionale-për të pirë një zierje e bimëve të përshtatshme.1   2      >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore