kategori shëndetësor  

Akriderm-Udhëzime, komente, analoge


2017-12-28 00:00:00

A Akriderm-Udhëzime, komente, analoge kriderm-. preparat i jashtëm i kombinuar, ka veprim anti-alergjik, anti-inflamator dhe antibacterial

Veprimi farmakologjike

krem dhe krem Akriderm kanë një bazë të butë me efekt anti-inflamator dhe hidratues . Substanca aktive Akriderma ka kunder kruarjeve, antibacterial dhe veprim vasoconstrictor. Drogës zvogëlon pėrshkueshmėrisė enëve të gjakut dhe indeve parandalon formimin e edemë inflamatore. Sipas mendimit të Akriderm nuk tregon aktivitetin kundër Anaerobet, kërpudhave dhe viruseve.

Product

Akriderm të prodhojnë një krem 0,064% të bardhë dhe krem për përdorim të jashtëm. Në 1 g produkt përmban 640 mg Betamethasone dipropionat. Ekscipient-vaj vazelinë, parafine qiri emulsifier, vazelinë, propylene glikol, Trilon B, sulfite natriumi, uji pastrohet dhe nipagin. Në tuba alumini të 15 g dhe 30 g.

prodhon një gamë e analogji i plotë Akriderma në kombinim me komponente anti-bakterial dhe anti-fungale, si dhe droga të tjera që i përkasin grupit të glukokortikoideve sintetike. Këto përfshijnë tselestoderm-B Beloderm, Belosalik, Betasal, Diprosalik, Rederm. Këto ilaçe gjenden në formën e një kremi ose melhem për përdorim të jashtëm, por para zëvendësuar medikament për analogët Akriderma nevojë konsultë mjekësore.

Indikacionet Akriderma

Sipas udhëzimeve Akriderm përdorur për të trajtuar:

 • akute, subakut dhe kronik kontakt dermatit atopik;
 • pezmatim i lëkurës profesionale;
 • neurodermatitis;
 • pezmatim jo-alergjik akut dhe kronik;
 • Solar pezmatim i lëkurës;
 • Simple zoster kronik;
 • skuqje pelenë;
 • pruritus;
 • disgidroticheskaya pezmatim i lëkurës;
 • atopik, fëmijët, nummular

  Kundërindikimet

  Cream është i kundërindikuar Akriderm aplikoni në adresën:

  • Vaksinimet;
  • lisë së dhenve;
  • Infeksionet virale të lëkurës;
  • herpes simplex;
  • rozë puçrra fytyre-pezmatim i lëkurës Perioral;
  • Mbindjeshmëria në çdo komponent të Akriderm krem.

  Nëse përdorimi i drogës është shënuar acarim apo mbindjeshmëri reagime, trajtimi duhet të ndalet dhe të konsultoheni me një mjek.

  Application Akriderma gjatë shtatzënisë nuk është studiuar, kështu si glukokortikoideve të tjera, përdorimi i drogës në një periudhë të dhënë mund të jetë vetëm në kushte të rrepta në doza të vogla. Në kohën e aplikimit Akriderma laktacionit ushqyerjes me gji është e rekomanduar për të ndërprerë.

  Vaji Akriderm përdorim në pacientët pediatrik me një vit.

  Udhëzime për përdorim Akriderma

  Sipas udhëzimeve Akriderm aplikuara thinly në tri herë në ditë në zonën e prekur dhe butësisht fshij. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga sëmundje dhe efektin terapeutik, por nuk duhet të kalojë tre javë. Akriderm-Udhëzime, komente, analoge Nëse nuk ka përmirësim brenda dy javësh, duhet të qartësojë diagnozën.

  Fëmijët nën 12 vjet Akriderm për udhëzime të përdoren vetëm nën mbikëqyrje mjekësore.

  Akriderm Cream nuk është e rekomanduar për një kohë të gjatë në lëkurë. Për të shmangur zhvillimin e infeksionit fungale, katarakte, dhe përkeqësimin e infeksionit herpes nuk duhet të aplikohet në përgatitjen e zonën e syve.

  Nëse është e nevojshme, pas konsultimit me një mjek për trajtim mund të zbatohet homologët Akriderma.

  Side Efektet

  Në Akriderm opinioni rrallë shkakton efekte anësore. Efektet anësore mund të manifestohet si djegie, folliculitis, iritim dhe thatësi, hypertrichosis, kontakt dermatit alergjik, hypopigmentation, atrofi të lëkurës,

  Në rast të Akriderm mbidozë në përgjigjet mund të shkaktojnë inhibimin e funksionit të sistemit të hipofizës-veshkave dhe shkakun e pamjaftueshmërisë mesme veshkave, si dhe simptoma të Cushing, duke përfshirë sindromi Cushing.

  Storage

  krem dhe krem Akriderm në dispozicion pa recetë të mjekut, e rekomanduar jeta raft-2 vjet

  .


Artikuj që kanë lidhje

 Pielonefrit Ushqimi në të rriturit, fëmijët, gratë shtatzëna
 Soda për ushqim-formulën, përdorimin, dëm
 Kirurgjisë, heqjen lazer i atheroma
 Ju mund të ushqyer fëmijën tuaj në një temperaturë apo jo
 

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat që rrjedhin nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre ligjore